Zgrzewarki półautomatyczne

Półautomatyczne zgrzewarki do folii termokurczliwych to urządzenia, które działają analogicznie do maszyn automatycznych. Różnica polega na tym, że te drugie wchodzą najczęściej w skład zautomatyzowanych linii pakujących. W przypadku maszyn półautomatycznych to operator obsługuje pręt zgrzewający, samodzielnie wkładając i wyjmując pakowane produkty.

Jak działają zgrzewarki półautomatyczne?


Zasada działania zgrzewarek półautomatycznych jest dość prosta. Operator obsługujący maszynę kładzie w polu roboczym pakowany przedmiot, uprzednio pakując go w folię termokurczliwą rozwijaną z półrękawa. Następnie uruchamia cykl pracy, co prowadzi do opuszczenia ramy z prętem zgrzewającym. Ze względu na fakt, że zgrzewarki półautomatyczne są urządzeniami zapewniającymi wysoką precyzję pracy, folia jest w odpowiednim miejscu zgrzewana i przycinana. Co prawda urządzenia te zapewniają niższą wydajność niż maszyny zautomatyzowane, ale dla zakładów o średniej wydajności są idealnymi rozwiązaniami.


Najważniejsze cechy urządzeń półautomatycznych


Półautomatyczne zgrzewarki do folii to maszyny wyróżniające się dość dużym obszarem roboczym. W praktyce oznacza to, że mogą one pakować przedmioty o wymiarach 200 x 300 mm, 300 x 400 mm a nawet większych. Dokładne wymiary podajemy przy opisie poszczególnych zgrzewarek. Maszyny te mogą być zasilane napięciem jedno lub trójfazowym. Maksymalna moc urządzenia to około 3 kW. Należy pamiętać, że mimo zastosowania konstrukcji półautomatycznej, zgrzewarki (dzięki uproszczonej obsłudze) mogą pakować nawet 900 produktów w ciągu godziny. Oczywiście wydajność urządzenia zależy tu od rozmiaru detalu, jakości zastosowanej folii, a także umiejętności i doświadczenia operatora.


Na co zwrócić uwagę wybierając zgrzewarkę półautomatyczną?


Przedsiębiorca szukający idealnej zgrzewarki powinien zwrócić uwagę na kilka parametrów:


  1. Rozmiar obszaru roboczego, który ograniczony jest ramą z prętem zgrzewającym.
  2. Mobilność - zgrzewarki półautomatyczne do folii są często osadzane na specjalnych, blokowanych kółkach, dzięki czemu można je ustawić w dowolnym miejscu.
  3. System obsługi. Urządzenie powinno posiadać czytelny wyświetlacz, licznik detali, a także pamięć z zapisanymi programami pracy.

Reasumując, zgrzewarki opakowań półautomatyczne to urządzenia idealne dla małych i średnich zakładów, w których wydajność produkcyjna jest niższa niż w przypadku zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Sprawdź naszą ofertę, bo prawdopodobnie nie będziesz musiał szukać już nigdzie indziej!

Sklep