Tunele obkurczające

Wolnostojące pakowarki próżniowe to urządzenia, dzięki którym można znacząco wydłużyć termin przydatności do spożycia niektórych produktów spożywczych. W naszej ofercie znajdują się urządzenia zautomatyzowane, za pomTunel obkurczający jest to zamknięty i ogrzewany obszar, który służy nie tylko do nakładania ciepła na obiekt, ale także do tworzenia ogrzewanego środowiska lokalnego wokół tego obiektu. Tunele obkurczające znajdują się zazwyczaj nad lub w części podajnika rolkowego, aby umożliwić zautomatyzowane przejście towarów przez tunel. Najczęstszym zastosowaniem takiego tunelu jest: obkurczanie folii termokurczliwych na produktach, tworzenie zgrzewek, aktywacja etykiet termokurczliwych, opakowań i opasek zabezpieczających na pojemnikach; warto dodać, że są one również używane do utwardzania farb, lakierów i ogrzewania części. Podstawowe typy tuneli obkurczających to tunele parowe lub elektryczne. Różnica między nimi polega na sposobie wytwarzania ciepła. W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne tunele obkurczające – wyprodukowane przez włoską firmę Minipack-Torre, lidera w branży i prekursora wielu innowacyjnych i opatentowanych rozwiązań.

Jakie tunele obkurczające znajdziesz w naszej ofercie?


  1. Tunel obkurczający 70 DIGIT
  2. Tunel obkurczający 50 DIGIT GT
  3. Tunel obkurczający 50 DIGIT TWIN INOX
  4. Tunel obkurczający 50 DIGIT TWIN
  5. Tunel obkurczający 50 DIGIT INOX
  6. Tunel obkurczający 50 DIGIT STEEL IT
  7. Tunel obkurczający 50 DIGIT

Wszystkie tunele obkurczające, które dostępne są w naszej ofercie, charakteryzują się precyzja wykonania, a także wysoką nowoczesnością. Są wykonane ze stali nierdzewnej lub ze stali pokrytej specjalną powłoką antykorozyjną. Wszystkie one nadają się do kontaktu z artykułami spożywczymi.


Jak działają tunele obkurczające?

Tunel obkurczający wykorzystuje podajnik i ciepło do utrzymania stałej temperatury w komorze tunelu. Tunele obkurczające są najczęściej używane do pakowania produktów w folię termokurczliwą, ale mogą być również używane do zastosowań związanych z utwardzaniem. Trzy podstawowe typy tuneli obkurczających to tunele z recyrkulacją, na podczerwień i tunele parowe. Różnica pomiędzy nimi polega na sposobie wytwarzania ciepła.


Zespół grzałek

Zespół grzałek jest głównym elementem służącym do ogrzewania tunelu obkurczającego. W nagrzewnicach zastosowano standardowe cewki elementów grzewczych, które nagrzewają się po uruchomieniu ich. Wytwarzane ciepło jest scentralizowane wewnątrz tunelu. Recyrkulacja powietrza pomaga w uzyskaniu równomiernej dystrybucji ciepła w całym tunelu.


Silniki dmuchaw

Silniki dmuchawy zapewniają recyrkulację ciepła z nagrzewnicy. Prawidłowe ustawienia silnika dmuchawy pomagają zapewnić równomierne ogrzewanie produktu w całym tunelu. Jeśli silniki dmuchawy będą wydmuchiwać zbyt dużo powietrza na produkt, folia termokurczliwa ulegnie spaleniu.


Podajnik rolkowy

Podajnik w tunelu obkurczającym transportuje produkty od wejścia do wyjścia w tunelu. Możliwość regulacji prędkości przenośnika pozwala użytkownikom kontrolować czas przebywania produktu w tunelu. Różne produkty i materiały wymagają zróżnicowanej ekspozycji na ciepło. Możliwość regulacji prędkości tunelu pomaga zapewnić spójne, powtarzalne i optymalne obkurczanie każdego materiału obkurczającego.


Panel sterowania

Panel sterowania tunelu obkurczającego powinien oferować dwie podstawowe funkcje. Kontrolę temperatury i kontrolę prędkości taśmy transportowej. Dzięki tym dwóm elementom sterującym tunel obkurczający może być precyzyjnie dostrojony, aby zapewnić idealną ekspozycję na ciepło dla większości produktów.

Sklep