Wiązarki stołowe

Zasada działania maszyn, jakimi są wiązarki stołowe jest dość prosta. Wykorzystuje się je w wielu sektorach, w celach związania opakowania lub wybranych wyrobów gotowych. Różnica między poszczególnymi, dostępnymi poniżej rodzajami wiązarek polega na tym, że robią to one w bardzo zróżnicowany sposób.

Precyzyjne wiązarki stołowe


Zdecydowana większość prezentowanych poniżej wiązarek to wiązarki stołowe półautomatyczne. Praca z nimi polega na własnoręcznym owinięciu taśmą wybranej paczki (ewentualnie palety, jak w przypadku D-53 HE-2 lub D-53 PLT-2), a następnie na ściągnięciu jej, zgrzaniu i przecięciu za pomocą specjalnego, znajdującego się w maszynie mechanizmu tnącego. Urządzenia te są dopracowane pod każdym względem: posiadają zaokrąglone rogi (zwiększające komfort i bezpieczeństwo pracy), wyposażone są w nóżki z kółkami, a także posiadają dość pomysłowy system regulacji czasu i temperatury zgrzewania, dzięki czemu pracę maszyny można dostosować do rodzajów pakowanych przedmiotów.

Opcjonalnie niektóre wiązarki stołowe można wyposażyć w regulowaną długość nóżek; wszystko po to, aby zwiększyć wygodę i komfort pracy operatora.

Dostępne poniżej wiązarki stołowe Strapack są dostępne w wielu różnych wariantach. Za ich pomocą można wiązać niewielkie opakowania, określone produkty (np. listwy drewniane), a także zawartość dużych palet. Niektóre z poniższych wiązarek wykazują dość ciekawe właściwości. Część z nich ma bęben umieszczony w górnej części urządzenia, dzięki czemu znajdująca się na nim taśma jest chroniona np. przed wilgocią. Oferujemy również wiązarki stołowe z wykonanym ze stali nierdzewnej korpusem. Modele te sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko pokrycia ich korozją (statki, przemysł morski, przetwórstwo mięsne/rybne itd.).


Maksymalna funkcjonalność


Oferowane przez nas rozwiązania charakteryzują się maksymalną funkcjonalnością. W naszej ofercie można znaleźć wiązarki stołowe Strapack, które są zasilane napięciem 230 V lub wprost z akumulatora. Ten drugi wariant sprawdza się wówczas, gdy nie ma możliwości skorzystania z dostępu do standardowego zasilania z gniazdka. Nasze maszyny są dostosowane do wielu różnych zadań. Za ich pomocą można wiązać np. pudełka tekturowe, a także ładunki na paletach.


Prosta obsługa


Oferowane przez nas wiązarki są zaprojektowane w ten sposób, by zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu w trakcie pracy. Wyposażone są w specjalny czujnik, którego zadaniem jest pochwycenie taśmy, a następnie jej zgrzanie i odcięcie. Co ważne, wiązarki te mogą pracować z taśmą PP o różnej szerokości. Zwykle oscyluje ona w granicach od 5 do 15,5 mm.

Wiązarka stołowa znacznie ułatwia pracę przy wiązaniu paczek i kartonów. Dzięki niej czas związana pojedynczego kartonu można skrócić nawet o 70%.

Sklep