Zgrzewarki automatyczne

Na rynku urządzeń pakujących zgrzewarki automatyczne do folii termokurczliwej mają swoje poczesne, a zarazem zasłużone miejsce. Są to w pełni zautomatyzowane maszyny, których atutem jest możliwość praktycznie nieograniczonego dostosowywania parametrów pracy do potrzeb produktu i linii produkcyjnej.

Zasada działania zgrzewarek


Jak działają automaty do zgrzewania folii? Większość z nich jest połączona z podajnikiem rolkowym, który doprowadza i odprowadza produkty do/z maszyny. Gdy pakowany przedmiot wjedzie w obręb maszyny, owijany jest folią termokurczliwą, która następnie jest zgrzewana i odcinana za pomocą pręta zgrzewającego. Co więcej – niektóre zgrzewarki wyposażone są w system zgrzewu ciągłego, dzięki któremu długość pakowanego przedmiotu może być praktycznie nieograniczona. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w system centrowania produktu, dzięki czemu zgrzew wychodzi na środku przedmiotu. Za kontrolę całego tego procesu odpowiadają precyzyjne sterowniki PLC.


Interfejs i komunikacja


Rolę interfejsu zgrzewarki przejmuje ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który jest jednocześnie panelem dotykowym. Zwykle osadza się go na obrotowym ramieniu, dzięki któremu użytkownik może ustawić jego położenie zgodnie z własnymi preferencjami. Automatyczne zgrzewarki do folii posiadają też wbudowany port USB i wejście Ethernet, dzięki którym można je połączyć np. z wewnętrzną siecią firmy lub też wgrać (za pomocą pamięci zewnętrznej) określony program pracy. W przypadku wystąpienia awarii obsługa serwisowa maszyny może ją podłączyć do opcjonalnej skrzynki serwisowej, dzięki której uzyska ona pomoc bezpośrednio ze strony producenta. Istnieje również możliwość opcjonalnego doposażenia automatu w interfejs WiFi, za pomocą którego można nim sterować z wykorzystaniem smartfonu lub tabletu.


Wydajny element linii pakującej


Automaty zgrzewające to urządzenia, które są przeznaczone do implementacji w zautomatyzowanych liniach pakujących. Zależnie od modelu zgrzewarki automatyczne do folii mogą być zasilane pneumatycznie lub tylko elektrycznie. Największą wydajność osiągają urządzenia, które w ciągu godziny mogą wykonać nawet 3600 cykli. Oczywiście końcowa wydajność urządzenia zależy od rozmiaru opakowań i jakości użytej do tego celu folii.


Reasumując, automaty zgrzewające to wszechstronne, zautomatyzowane urządzenia, których wysoki poziom zaawansowania zależy przede wszystkim od możliwości wielopłaszczyznowej konfiguracji przez operatora lub technika.

Sklep