Sleevowarki

Sleevowarki, to specjalistyczne maszyny, które służą do aplikacji specjalnych rękawów (ang. „sleeve”) na produkty. Urządzenia te mają zastosowanie w różnorodnych zakładach produkcyjnych, a w szczególnoświ w branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. Dokładnie „sleevowanie” to nakładanie precyzyjnie odmierzonego rękawa foliowego na produkt, który następnie – po wjeździe do tunelu parowego lub tunelu z termoobiegiem – jest poddany obróbce termicznej, gdzie następuje jego obkurczenie (dopasowanie folii do produktu).

Metoda ta używana jest do aplikacji tak zwanych shrink sleeve na butelki plastikowe/szklane, spraye, puszki, słoiki itp. Oprócz ochrony – obkurczony rękaw może być nośnikiem reklamy, informacji, oznaczeniem produktu promocyjnego albo służyć do tworzenia opakowań pojedynczych lub zbiorczych/grupowych (na przykład dwu- lub trzypaki).

Maszyny sleevujące tworzą – z rolki folii w postaci taśmy – rękaw (z ang. sleeve) dopasowany do produktu. Po przycięciu – rękaw jest automatycznie nakładany na produkt, który następnie przejeżdża do komory obkurczania i poddawany jest działaniu ciepła. Urządzenie poprzez precyzyjnie ukierunkowane dysze, obkurcza parą rękaw foliowy, tworząc ściśle dopasowaną obwolutę na produkcie.


Etykiety mogą:

  • zakrywać produkt na całej jego powierzchni;
  • zakrywać produkt częściowo;
  • zabezpieczać otwarcie;
  • grupować produkty w opakowania promocyjne.

Dlaczego warto zainwestować w sleevowarkę?


Sleevowarki to urządzenia bardzo wydajne, pracujące w cyklu ciągłym. Istotnym jest zatem, aby jej mechanizmy były trwałe i nieawaryjne. Innowacyjne urządzenia są niezwykle precyzyjne, co pozwala na idealne dopasowanie etykiety do nietypowego kształtu przedmiotu. Etykiety założone metodą „sleevowania” są czytelne, estetycznie, nie ulegają uszkodzeniom i ścieraniu w transporcie czy podczas magazynowania. Zaletą jest, iż metodę tą można zastosować do znakowania bądź pakowania przedmiotów o różnych gabarytach. Folie ściśle przylegają do produktów, co zabezpiecza je przed otwarciem przez osoby trzecie.

Automatyzacja procesu znakowania i pakowania skraca czas, który jest niezwykle cennym zasobem w procesie produkcyjnym. Profesjonalne maszyny do „sleevowania” cechuje bezpieczeństwo użytkowania i spełniają najwyższe standardy BHP. Cały proces poddawania działaniu pary odbywa się w komorze, co eliminuje ryzyko oparzenia operatora.

Sklep