Do taśm poliestrowych miękkich

Ładunki ze względu na swoje specyficzne rozmiary i masę, wymagają stosowania odpowiednich środków zabezpieczających. Jest to szczególnie ważne podczas ich transportu. Do właściwego zabezpieczenia tego rodzaju ładunków nie wystarczy sama taśma poliestrowa, nawet jeżeli jest odpowiednio dobrana. Niezbędne jest jeszcze urządzenie, które zapewni stabilizację ładunku poprzez jej odpowiedni naciąg. W tym celu wykorzystuje się ręczne napinacze do taśm poliestrowych miękkich.

Charakterystyka i wykonanie


Napinacze do taśm poliestrowych miękkich służą do ręcznego spinania ładunków na paletach przy pomocy drucianych klamer, spinek lub spinaczy zaciskowych. Urządzenie współpracuje z każdym typem taśmy poliestrowej: sprawdza się do napinania taśm włóknistych, tkanych i kompozytowych o różnych szerokościach. Dodatkowo niektóre modele napinaczy można wykorzystywać do naciągania szerokich pasów transportowych.

Napinacze ręczne do taśm poliestrowych miękkich wykonywane są z wysokojakościowej stali stopowej o wysokich parametrach wytrzymałościowych. Charakteryzują się prostą konstrukcją, a ich niewielkie rozmiary sprawiają, że są wyjątkowo praktyczne w codziennym użytku. Ręczne napinacze do taśm poliestrowych miękkich posiadają odpowiednio wyprofilowany uchwyt, który dobrze przylega do dłoni i ułatwia pracę z nim. Ergonomiczny kształt urządzenia przekłada się na wygodę użytkowania nawet przy bardzo intensywnym wykorzystaniu. Urządzenie jest lekkie, poręczne i działa niezawodnie.

Sposób działania i zastosowanie


Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Jego najważniejszym elementem jest koło napinające, które poprzez użycie łączników zaciskowych i regulację specjalną rączką zapewnia odpowiedni naciąg. Taśma poliestrowa miękka jest dość elastyczna, dzięki czemu optymalnie dopasowuje się do obwiązywanej powierzchni. Zapewnia to amortyzację wstrząsów, nieuniknionych w czasie transportu i przeładunku towarów. Napinacz wyposażony jest w specjalny nóż, który służy do odcinania taśmy.

Napinacze do taśm poliestrowych miękkich stosuje się najczęściej w branży wysyłkowej i transportowej. Stanowią niezbędne wyposażenie każdego magazynu i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się większe ilości taśm tekstylnych PP i PET. Są niezbędnym narzędziem przy bandowaniu i paletyzacji towarów. Taśmy włókniste stosuje się je w belownicach, a także do zabezpieczania dużych ładunków.

Sklep