Naważarki półautomatyczne

Półautomatyczne urządzenia do dystrybucji artykułów sypkich (takich jak: kawa, mleko w proszku, kakao itp.) to bardzo ważny element linii produkcyjnej. Właściwy rozdział produktów nie tylko pozwala maksymalnie zaoszczędzić czas, ale też ułatwia dozowanie wyrobu w odpowiednich i precyzyjnych ilościach.

Odważanie i dozowanie


Dostępne w naszej ofercie naważarki półautomatyczne to urządzenia, które mają za zadanie przygotować odpowiednią dawkę, dozę lub porcję produktu i skierować ją do indywidualnego opakowania. Na dalszym etapie produkcji opakowanie z produktem jest zamykane (ewentualnie znakowane), ale celem naważarki jest przygotowanie perfekcyjnie odmierzonej ilości produktu. Dzięki zastosowanym innowacjom – dokładność i precyzja naważania w oferowanych przez nas maszynach stoi na bardzo wysokim poziomie a odchylenia od żądanej wagi nie przekraczają 1 procenta!


Nie tylko pakowanie


Wchodzące w skład naszego asortymentu naważarki to urządzenia, których możliwości nie ograniczają się wyłącznie do pakowania odpowiedniej ilości produktów. Niektóre z nich są skonstruowana w taki sposób, by można było za ich pomocą nadrukowywać na opakowaniach ważne informacje. Dzięki temu naważarki półautomatyczne mogą umieszczać dane dotyczące serii wyrobu, daty jego przydatności do spożycia itd. Co ważne, proces nadruku nie zmniejsza wydajności produkcji i nie wydłuża oraz nie opóźnia cyklu pakowania.


Funkcje dodatkowe


Niektóre z naszych naważarek zostały wyposażone w interesujące funkcje dodatkowe. Należą do nich m.in. współpraca z podajnikiem, współpraca z magazynującym wyroby gotowe stołem obrotowym, licznik cykli, a nawet system konfiguracyjny, dający możliwość definiowania do dziesięciu programów pracy. Co więcej, niektóre nasze naważarki półautomatyczne posiadają podwójny system zasilania, wykorzystując do pracy energię elektryczną i układ pneumatyczny. Dzięki temu mogą one uzyskać bardzo dużą wydajność pracy, która dochodzi nawet do 1000 pakunków na godzinę!


Nasze pracujące w trybie półautomatycznym naważarki to świetne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które dzięki nim znacznie zwiększą szybkość i wydajność pakowania wyrobów sypkich.

Sklep