Do taśm poliestrowych twardych

Napinacze do taśm poliestrowych twardych to urządzenia, które pozwalają łatwo, szybko i bezpiecznie połączyć oba końce twardej (plastikowej) taśmy PET, co ma zapewnić stabilizację ładunku podczas transportu. Tego rodzaju zabezpieczeń używa się głównie podczas zabezpieczania ładunków paletowych, ale zdarza się także wiązać elementy stalowe, wiązki, stosy i tym podobne produkty.

Budowa napinaczy do taśm poliestrowych twardych


Taśmy PET mogą być spinane przy użyciu różnego rodzaju napinaczy. Najprostsze i najtańsze są urządzenia ręczne, gdzie taśma jest spinana i łączona za pomocą specjalnej plomby, zaciskanej na tworzywie. Uzupełnieniem oferty są urządzenia automatyczne – znacznie droższe, ale i wydajniejsze, prostsze w użyciu i szybsze. Napinacze automatyczne łączą taśmy poprzez zgrzewanie ich ze sobą. To zaawansowane technologicznie urządzenia, wybierane do firm, gdzie ilość spinanych palet jest duża, a ergonomiai szybkość pracy są bardzo ważnymi czynnikami. Oferowane przez nas urządzenia szwajcarskiej firmy ORGAPACK charakteryzują się mięzy innymi:

  • czytelnym interfejsem
  • zmienną prędkością naciągu taśmy
  • wskaźnikiem wyrównania taśmy
  • dużą i regulowaną siłą naciągu

Te solidnie napinacze są ergonomiczne oraz niezawodne, chętnie wybierane przez użytkowników z uwagi na swoją trwałość, niską awaryjność, solidną budowę i przyjazną i intuicyjną obsługę. Warto podkreślić, że niemal wszystkie napinacze do taśm poliestrowych twardych mogą być używane także do pracy z tańszymi i nieco mniej trwałymi – taśmami polipropylenowymi PP.

Jakie posiadają zastosowanie napinacze do taśm poliestrowych twardych?


Napinacz do taśm poliestrowych PET jest urządzeniem intuicyjnym, a pracy z nim można nauczyć się w kilka minut! Sprawdza się do zabezpieczania palet z towarem oraz ładunków o różnej wielkości. Urządzenie to jest zasilane za pomocą akumulatora. Oferowane przez nas urządzenia ORGAPACK pracują na akumulatorach BOSCH. To najwyższej jakości baterie – trwałe i dające się szybko naładować, pracujące w szerokim zakresie temperatur: od minus 10 do plus 40 stopni Celsjusza. Napinacze akumulatorowe są idealnie wyważone, dobrze leżą w dłoni operatora, niezależnie od tego, czy wiązanie wykonywane jest w pionie czy w poziomie.

Napinacz do taśm znacznie zwiększają wydajność operatorów. Dzięki nim można znacznie zredukować czas potrzebny na zabezpieczenie palety. Warto dodać, że pracę operatora można jeszcze usprawnić poprzez zastosowanie odpowiedniego wózka (odwijaka) do taśmy, dzięki któremu taśma może być stale pod ręką, a przy tym nie będzie się brudziła i plątała.

Napinacze akumulatorowe ORGAPACK można zobaczyć na filmiku: https://youtu.be/hbS4NlkoaQ0

Sklep