Napinacze ręczne
Napinacze ręczne (znane też jako paskowacze, bandownice) są pomocne przy obwiązywaniu ładunków paletowych taśmami bandowniczymi IZISTRAP. Operator owija ładunek taśmą. Ładunek może być opasany w poziomie lub w pionie. Po owinięciu – oba końce taśmy muszą być ze sobą trwale złączone. W tym celu trzeba wykonać wiązanie i do tego służą napinacze ręczne.
Jako że napinacze ręczne stanowią bardzo szeroką gamę urządzeń, to zostały podzielone na 4 grupy – w zależności od przeznaczenia:
- Do taśm poliestrowych twardych (plastikowych), czyli taśm wykonanych z granulatu poliestrowego. Napinacze łączą twarde i sztywne taśmy, a więc potrzebne jest solidne wiązanie. Powyższe napinacze dzielą się na:
- Napinacze automatyczne (zasilane elektrycznie lub pneumatycznie), które samoczynnie napinają, zgrzewają i odcinają taśmę; wystarczy nacisnąć przycisk i po chwili uzyskuje się taśmę idealnie związaną na ładunku.
- Napinacze półautomatyczne (zasilane elektrycznie) – napinanie odbywa się ręcznie, a zgrzewanie i odcinanie automatycznie.
- Napinacze ręczne – napinanie i odcinanie taśm odbywa się ręcznie, a do łączenia potrzebne są specjalne plomby, zagniatane na taśmie podczas procesu wiązania.
- Do taśm poliestrowych miękkich (włóknistych, tkanych lub kompozytowych – używa się najprostszych w konstrukcji, najmniej skomplikowanych i relatywnie najtańszych napinaczy ręcznych. Wraz ze spinaczami zaciskowymi IZIKLIPS tworzą one tanią i praktyczną metodę wiązania palet. Ta metoda sprawdza się tam, gdzie ilość palet do związania jest niewielka.
- Do taśm stalowych – mocne i wytrzymałe urządzenia, służące do wiązania ładunków za pomocą najtwardszych i najmocniejszych taśm. Napinacze do taśm stalowych łączą taśmy metodą bezspinkową (wykonują na taśmie kilka nacięć, które zakleszczają taśmę), lub spinkową (wiązanie tworzy specjalna plomba, zakleszczona w miejscu łączenia). Oba te rodzaje wiązań są wykonywane przez urządzenia pneumatyczne lub ręczne.
- Do taśm polipropylenowych. Z uwagi na charakter taśm polipropylenowych, do ich wiązania może służyć duża część napinaczy, które wiążą taśmy poliestrowe twarde lub miękkie. Sprawdzają się tu zarówno napinacze automatyczne, półautomatyczne, jak i ręczne. Taśmy mogą być zgrzewane, lub łączone na plomby albo spinacze zaciskowe IZIKLIPS. System wiązania taśmami polipropylenowymi może być najtańszą, ale solidną metodą zabezpieczania ładunków.
Możliwości, zastosowanie i przeznaczenie napinaczy ręcznych jest bardzo różnorodne. Wybór – szeroki, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi Handlowcami, którzy pomogą wybrać optymalne urządzenie – uzależnione od wielkości i profilu produkcji.