Taśmy klejące IZITEIP

Taśmy klejące IZITEIP służą do zabezpieczania ładunków w transporcie i podczas składowania w magazynach. Generalnie są używane da zaklejania paczek. W zależności od właściwości, taśmy klejące IZITEIP mogą być wykorzystywane do wzmacniania i zamykania kartonów, ale również do zaklejania powierzchni wykonanych z innych materiałów, na przykład folii bąbelkowej czy folii typu stretch. Poza funkcją zabezpieczającą mogą być także nośnikiem reklamy lub informacji, na przykład nazwy firmy, adresu strony www czy komunikaty typu "ostrożnie", "uwaga, szkło", etc.

Rodzaje taśm klejących:

  • Taśmy samoprzylepne – są to popularne taśmy produkowane na kleju akrylowym, kauczukowym syntetycznym (hot melt) lub kauczukowym naturalnym (solvent). Taśmy samoprzylepne są łatwe w użyciu i mogą być klejone bezpośrednio na karton lub folię.
  • Taśmy papierowe podgumowane – są to taśmy aktywowane wodą, dzięki czemu wnikają nierozerwalnie w strukturę kartonu. Mogą służyć do zabezpieczania i wzmacniania zabrudzonych, wilgotnych pudeł. Taśmy papierowe podgumowane dają gwarancję nienaruszalności opakowania, ponieważ nie ma możliwości zdjęcia poprawnie nałożonej taśmy bez pozostawienia śladów na papierowej powierzchni, co jest możliwe w przypadku taśm samoprzylepnych.
  • Tamy wzmocnione – są to taśmy papierowe podgumowane wzmocnione włóknem szklanym, które jest wtopione w strukturę taśmy. IZIPAK oferuje najmocniejszą taśmę zbrojoną, posiadającą aż 7 rzędów włókien szklanych wzdłuż i dodatkowe wzmocnienie włóknem ułożonym pod kątem, co zapewnia jej wyjątkową wytrzymałość.
  • Taśmy maskujące PCV – taśmy maskujące wykonane są z polichlorku winylu. Nie pozostawiają śladów kleju na powierzchni po ich usunięciu. Taśmy maskujące PCV mogą być wykorzystywane np. do łączenia produktów w komplety promocyjne typu "1 + 1 gratis" itp.
  • Taśmy naprawcze – taśmy przeznaczone do wzmacniania, uszczelniania, izolowania. Taśmy naprawcze charakteryzują się dużą wytrzymałością i kleistością, najczęściej spotykane są w kolorze srebrnym. Poza pakowaniem mają również szerokie zastosowanie, na przykład podklejanie naderwanych plandek czy bannerów czy uszkodzonej agrowłókniny. Stanowią doskonałe uzupełnienie każdego garażu czy przydomowego warsztatu. Dzięki wysokiej lepkości nadają się do łączenia różnych powierzchni, z którymi nie radzą sobie inne taśmy.
  • Taśmy ostrzegawcze – są to taśmy samoprzylepne, które swoim kolorem, lub wyraźnym tekstem wydrukowanym na powierzchni, zwracają uwagę na zawartość opakowania (żółto-czarny kolor, komunikaty typu "uwaga, szkło", "delikatna zawartość" itp.).
Sklep