Plomby i spinacze IZIKLIPS

Pakowanie ładunków przy użyciu taśm poliestrowych, to ekologiczny i ekonomiczny sposób zabezpieczania kartonów oraz palet na potrzeby transportu i magazynowania. Bandowanie to jeden z wielu elementów w procesie pakowania. Ochrona polega na oplocie pakunku, a celem jest jego ustabilizowanie. Bandowanie za pomocą taśm włóknistych to prosta metoda pakowania średniej wielkości gabarytów, zarówno pod względem wagi, jak i wielkości. Taśmy włókniste to lekki i wytrzymały materiał, jednak za wytrzymałość zabezpieczenia nie odpowiada wyłącznie taśma, ale i inne niezbędne akcesoria, takie jak plomby do taśm bandowniczych czy spinacze. IZIKLIPS to wytrzymałe materiały mocujące, które pomagają stworzyć trwałe wiązania, pionizujące ładunek na paletach. Do obwiązywania palet najczęściej wykorzystuje się dedykowane plomby IZIKLIPS do taśm, spinki oraz spinacze do taśm bandowniczych. Istotna jest wytrzymałość zastosowanych komponentów.

Spinacze IZIKLIPS mają za zadanie stworzyć wiązanie, które będzie nierozerwalne i nie będzie znacząco luzować się w trakcie transportu i przeładunku. Plomby IZIKLIPS można bezproblemowo wykorzystać również przy ładunkach o mniej regularnych kształtach, np. do wiązania rur PCV. Metoda zabezpieczania ładunków taśmami włóknistymi daje gwarancję zabezpieczenia zawartości przed upadkiem i niekontrolowanym wysypem. Spinacze do taśm IZIKLIPS są odporne na korozję, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do zabezpieczania ładunków składowanych na zewnątrz.

Komponenty do pakowania za pomocą taśm bandowniczych można podzielić w sposób następujący:

  • Spinacze zaciskowe – są to elementy w kształcie litery "C", wykonane z drutu stalowego, o powierzchni ocynkowanej (siwe, gładkie) bądź fosforanowej (brązowe, chropowate). Są one zaciskane podczas napinania taśm polipropylenowych lub włóknistych. Występują w różnych rozmiarach: od 1 do 4 cm.
  • Klamry zaciskowe – wykonane są z mosiądzu, który łączy w sobie lekkość aluminium i jednoczesną wytrzymałość porównywalną do stali; klamry są przeznaczone do lashingowych taśm o szerokości 4-5 cm, do zabezpieczenia typu „heavy duty”.
  • Plomby – są to blaszki do zagniecenia na taśmie. Mogą być stosowane na taśmach poliestrowych, stalowych lub polipropylenowych. Zagniecenie jest dokonywane albo przez napinacz, albo przez zaciskacz, będący osobnym urządzeniem. Plomby są gwarancją nienaruszalności ładunku, ponieważ nie ma możliwości ściągnięcia ich w sposób niewidoczny.

W IZIPAK oferujemy wszystkie komponenty do pakowania metodą bandowania. Zarówno klipsy, jak i spinacze sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych – żeby wystarczyły użytkownikom na dłużej.

Sklep