Podajniki rolkowe metalowe IZIROLER

Metalowe podajniki rolkowe IZIROLER, zwane też harmonijkowymi, to atrakcyjne cenowo i łatwe w eksploatacji uniwersalne narzędzia, które ułatwiają załadunek, transport oraz rozładunek paczek, opakowań, skrzynek i innych towarów. Transport produktów odbywa się bez zastosowania dodatkowego urządzenia elektrycznego. Zamiast tego wykorzystuje się rolki i układ łożyskowy, które redukują opory toczenia. W zależności od modelu na jednej osi może być od 5 do 8 takich rolek. Liczba osi waha się od 20 do 56.

Zastosowanie metalowego podajnika z rolkami

Podajniki rolkowe metalowe IZIROLER są przeznaczone do transportu kartonów i im podobnych towarów z płaskim i sztywnym dnem. Z tego też względu są one powszechnie stosowane w firmach spedycyjnych i świadczących usługi logistyczne. Mogą być wykorzystywane także w przemyśle spożywczym oraz w warsztatach, halach produkcyjnych i magazynach, gdzie obciążenie jest znacznie większe.

Cechy produktu

Wytrzymałość i trwałość

Metalowy podajnik rolkowy IZIROLER, będący w naszej ofercie, jest wykonany z trwałego materiału, a jego powierzchnia została pokryta powłoką galwaniczną oraz ocynkowana. Dzięki temu może być stosowany do transportu przedmiotów o maksymalnej wadze od 60 kg do 80 kg (maksymalne obciążenie pomiędzy nogami podajnika).

Uniwersalność oraz łatwość w obsłudze i transporcie

Podajnik IZIROLER jest dostępny w dwóch szerokościach: 50 cm lub 80 cm. Dzięki nożycowej konstrukcji podajnik można być „zawijany” – nawet pod kątem 180 stopni. Ta cecha pozwala na znaczne zwiększenie możliwości transportowych, aranżację podajników i dotarcie do miejsc trudno dostępnych, np. gdzie występują zakręty. Konstrukcja ta sprawia też, że jego składanie i rozkładanie jest bezproblemowe. Dzięki temu nie tylko można łatwo dostosować długość podajnika do aktualnych potrzeb, ale także przechowywać (w „skurczonej” formie), gdy podajnik pozostaje w stanie spoczynku.

Komfort pracy

Dla większego komfortu pracy można także dowolnie zmieniać wysokość nóg podajnika rolkowego. Wysokość jest regulowana w zakresie od 65,5 cm do 1 m. Ułatwia to odpowiednie wypoziomowanie podajnika, a także wykonanie „zjeżdżalni”, gdzie nogi podajnika są stopniowo coraz krótsze, a produkt ślizga się w dół pod wpływem grawitacji.

Mobilność

Podajnik rolkowy metalowy jest urządzeniem mobilnym, a przy tym bezpiecznym w użytkowaniu. Kółka, w które wyposażono jego nogi (liczba nóg wynosi od 2 do 5 w zależności od modelu), mają wbudowany hamulec. Hamulec łatwo uruchamia się stopą, blokując w ten sposób ruch kółek. Pozwala to, w razie potrzeby, na łączenie podajnika np. ze strefą przyjęć lub wysyłek z miejscem, gdzie odbywa się przeładunek. Dodatkowo umożliwia to też dowolne tworzenie ciągów transportowych o różnej długości, dzięki możliwości swobodnego przyłączania jednego podajnika do innego.

Sklep