Jak pakować sprzęt elektroniczny do wysyłki

Jak pakować sprzęt elektroniczny do wysyłki?

Bezpieczeństwo przesyłki podczas transportu jest niezwykle ważne. Aby paczka w nienaruszonym stanie dotarła do rąk klienta, powinniśmy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych materiałów i akcesoriów. Jak dobrze wiemy, zabezpieczenie sprzętu elektronicznego szczególnie tego, który nie posiada oryginalnego opakowania, musi być starannie wykonane. Zdarza się, że sprzedajemy sprzęt używany, który nie posiada już fabrycznego opakowania i wówczas musimy je zastąpić własnoręcznie wykonanym, bezpiecznym pakunkiem. Oto kilka wskazówek, jak to poprawnie wykonać.

 

Co będziemy potrzebować, aby spakować przesyłkę?

 

Wiele osób uważa, że pakowanie przesyłki jest łatwą i przyjemną czynnością, która nie wymaga od nas dużego nakładu pracy. Jeżeli chodzi o pakowanie książek, regularnych przedmiotów czy plastikowych zabawek to rzeczywiście nie jest to zbyt trudne i nie wymaga zbyt wiele zachodu. Warto zauważyć, że inaczej sprawa wygląda, gdy chcemy zapakować sprzęt elektroniczny (a także fotograficzny, medyczny itp.), który jest delikatny i podczas transportu narażony jest na większe uszkodzenia.

W pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie pudełko kartonowe. Odpowiednie, czyli takie, które zgodne jest z wymiarami przesyłki. Im karton bardziej zbliżony do zewnętrznych wymiarów produktu, tym mniej materiałów opakowaniowych zużyjemy do asekuracji, stabilizacji i amortyzacji delikatnego towaru. Dobrze byłoby, gdyby pudło było wykonane z solidnej, grubej, kilkuwarstwowej tektury.

Kolejnym etapem jest dobór dobrej jakości wypełniacza. My, bazując na wieloletnim doświadczeniu, polecamy chrupki Skropak. Jest to idealny, biodegradowalny wypełniacz, produkowany na bazie skrobi kukurydzianej, który nie pyli, nie brudzi i do którego można pakować bezpośrednio nawet delikatny sprzęt. Dodatkowo – SKROPAK może być używany wielokrotnie. Do amortyzacji świetnie nada się również pianka polietylenowa PE. Za jej pomocą można zrobić miękką wyściółkę lub sprężystą osłonę dla wrażliwych produktów. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o odpowiednim zamknięciu naszej przesyłki. Posłużyć nam mogą do tego chociażby taśmy klejące Iziteip. Wśród nich specjalne miejsce zajmują taśmy podgumowane, aktywowane wodą, które mocniej wnikają w strukturę kartonów. Dzięki specjalnej formule tworzą one z kartonem jednolitą strukturę, a także są solidniejsze, gdyż są zbrojone włóknem szklanym.

 

Jak spakować elektronikę?

 

Pakowanie sprzętu elektronicznego do wysyłki, dzięki użyciu odpowiednich akcesoriów, przebiegnie sprawnie i bez większych kompilacji. Na początku do pudełka kartonowego możemy wsypać chrupki Skropak, aby podłoże również było idealnie zabezpieczone. Warto zauważyć, że folia bąbelkowa w połączeniu z chrupkami, to dobry pomysł – szczególnie dla produktów delikatnych i posiadających dużo nieregularnych lub wystających elementów. Następnie wkładamy produkt (możemy go dla pewności owinąć w folię bąbelkową), i układamy go na miękkich chrupkach.

Jeżeli sprzęt elektryczny jest w środku, dosypujemy resztę chrupek, dbając o to, aby wszystkie wolne przestrzenie były nimi zapełnione. Należy pamiętać, że sprzęt nie powinien się ruszać ani przemieszczać w opakowaniu. Dlatego chrupków sypiemy nieco więcej, niż pozwala na to objętość kartonu. Sypiemy ich tyle, aby wraz z zapakowanym towarem stanowiły 105-110 % objętości pudła kartonowego. Zamykając karton – dociśniemy go lekko, a elastyczne chrupki idealnie ustabilizują produkt w środku. Karton z tak zabezpieczonym sprzętem możemy zamknąć i zakleić taśmą. Wiele osób decyduje się także na owinięcie kartonu folią stretch (szczególnie czarną lub inną nieprzezroczystą), aby ochronić przesyłkę przed zabrudzeniem i/lub wilgocią, a dodatkowo aby ukryć zawartość i oznaczenia na kartonie. Korzystając z powyższych akcesoriów, będziemy pewni, że nasz sprzęt elektroniczny jest w pełni bezpieczny i gotowy do transportu.

Sklep