Czym jest sleevowanie?

Obkurczanie folii termokurczliwej na puszkach, butelkach PET i wielu innych opakowaniach, to prosta, a zarazem funkcjonalna metoda, która ma bardzo szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym i reklamowym. Oprócz oczywistych walorów ochronnych, sleevowanie pozwala uzyskać znacznie większy potencjał reklamowy. Jak ta metoda działa w praktyce?

 

Zabezpieczenie opakowania

 

Zastosowanie rękawów typu sleeve pozwala na nadanie opakowaniu produktu zupełnie nowej formy. Rękaw typu sleeve jest wykonany z folii termokurczliwej. Folia ta jest zadrukowana – posiada informacje o produkcie i/lub przekaz marketingowy – tak, aby po założeniu i obkurczeniu sleeva, stworzyć gotowe opakowanie produktu. Ten typ opakowania umieszczany jest zazwyczaj na kosmetykach (szamponach, kremach, tubkach), napojach (sokach owocowych, wodzie mineralnej, napojach sportowych i energetycznych) i innych butelkach plastikowych. Sleeve na takiej butelce – po przejściu przez tunel obkurczający – tworzy ściśle przylegające i estetyczne opakowanie.

 

Stosowanie rękawa typu sleeve

 

Nakładanie rękawa sleeve jest bardzo proste, bo czynność ta jest zazwyczaj zautomatyzowana. Dlatego proces ten wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn. Na podajniku sleevowarki (maszyny, którą można znaleźć w naszej ofercie: https://izipak.pl/type/sleevowarki/) znajdują się przedmioty przeznaczone do zapakowania – na przykład butelki z szamponami. Na nie należy założyć sleevy, czyli rękawy. Mogą być to gotowe „ruloniki” lub formowane z taśmy. Obszar takiego rękawa zawiera informacje handlowe, ale także promocyjne, typu „NOWOŚĆ”, albo „Drugi produkt gratis” czy „Letnia promocja” itp. Ważne jest, że treść i wygląd sleevów można często zmieniąć i stosować je nawet w krótkich seriach. Nie wymaga to przeprojektowywania opakowania, a jedynie nową czy uaktualnioną szatę graficzną. Rękaw po obkurczeniu przylega mocno i trwale do opakowania, nawet jeśli jego kształt jest nieregularny!

 

Rękaw i jego zalety

 

Zaletą sleevowarek jest m.in. sposób wykorzystania taśmy do sleevowania. Ma ona postać standardowej folii, z której następnie formowany jest specjalny rękaw. Co ważne, urządzenie dokładnie określa ilość niezbędnej do tego celu folii, a następnie przycina ją we właściwym miejscu. Po jej nałożeniu na przedmiot – generowany jest strumień cieplny, dzięki któremu folia równomiernie obkurcza się po każdej ze stron. Urządzenia do sleevowania gwarantują wysoką automatyzację i powtarzalność procesu, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w liniach produkcyjnych.

Rękaw można zakładać także na kilka (na przykład dwa) produkty, tworząc z nich zestawy promocyjne. Do tego nadruk na sleevie, np.: „drugi produkt za ½ ceny” i Klient ma pewność, że dany produkt można nabyć tylko w zestawie. Rękawy sleeve z odpowiednią komunikacją bardzo ułatwiają pracę i uatrakcyjniają ofertę!

Sklep