ZEPHYR czyli magiczny dotyk od PKG

ZEPHYR to bardzo nowoczesny, pomysłowy i nowatorski system. Stosowany jest przez PKG w niektórych owijarkach folii stretch. Jest to opcja, która pozwala zastąpić system przechwytu i odcinania folii stretch i co więcej – nie wymaga podłączenia do pneumatyki i sprężonego powietrza.

Przede wszystkim ZEPHYR pozwala, poprzez nadmuch powietrza i specjalną listwę elektrostatyczną, automatycznie zaczepiać i odcinać folię stretch. Odbywa się to bezpośrednio na ładunku, który jest umieszczony na palecie. Nadmuch powietrza zasilany jest elektrycznie. Stąd nie ma potrzeby podłączania sprężonego powietrza. System współpracuje z 6 wentylatorami elektrycznymi do napędzania folii, 1 silnikiem elektrycznym do wyciągania folii i 1 „magicznym dotykiem” PKG, czyli układem, który sprawdza, czy folia jest przymocowana do dowolnego produktu.

ZEPHYR można montować do owijarek DISCOVERY oraz MOTION 2.0. Współpracuje z wózkami z folią: MPS i MPS2. Poniższy film pokazuje pracę DISCOVERY + system ZEPHYR:

W wyposażeniu opcjonalnym znajduje się również pilot zdalnego sterowania, który umożliwia zdalną obsługę maszyny z ZEPHYREM. To niesamowite ułatwienie pracy! System daje operatorowi możliwość korzystania z maszyny półautomatycznej jak maszyny automatycznej!! Potencjalnie operator może umieścić paletę na stole obrotowym owijarki, uruchomić cykl owijania z wózka widłowego, za pomocą pilota, wykonać inne prace, a po zakończeniu procesu owijania – może zabrać spakowaną paletę z owijarki, bez wychodzenia z wózka widłowego.

Ten system jest bardzo doceniany przez Klientów! To rozwiązanie jest tańsze, nie wymaga połączeń pneumatycznych, a także jest bardziej elastyczne – ponieważ cykl nie musi zaczynać się ani kończyć na dole palety (jak ma to miejsce w standardowych systemach typu „cut & Clamp” w owijarkach wolnostojących lub w automatycznej linii).

Pracę ZEPHYRA zainstalowanego na robocie MOTION 2.0 pokazuje poniższy film:

ZEPHYR – odkryj siłę wiatru! Oto dlaczego nie będziesz chciał iść do przodu bez ożywczego „powiewu wiatru” ZEPHYRA:

  1. Dzięki systemowi ZEPHYR możesz rozpocząć owijanie bez konieczności ręcznego zahaczania folii o paletę. System jest zatem bezpieczniejszy, wygodniejszy i nie zmusza do niepotrzebnego schylania się.
  2. Rozwiązanie jest funkcjonalne i ekonomiczne, bo nie wymaga przyłączania sprężonego powietrza do maszyny.
  3. Korzystaj z siły wiatru ZEPHYRA, optymalizując proces foliowania palet!!

Sklep