taśma_papierowa

Taśma z papieru niczym polipropylen

Ekologia to już nie tylko moda, ale coraz częściej zwykła konieczność. W trosce o środowisko naturalne coraz więcej firm szuka więc nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań. Ogólnoświatowe trendy związane z ochroną środowiska, na stałe zagościły także w firmach, specjalizujących się w przemysłowych systemach pakowania. Rozwiązań pro-eko jest mnóstwo, a jednym z nich są papierowe taśmy, służące do wiązania paczek i kartonów w wiązarkach STRAPACK. Dzięki japońskim inżynierom i wynalazcom taśmy te stały się doskonałą alternatywą dla powszechnie do tej pory używanych taśm polipropylenowych.

 

Czas na ekologiczne rozwiązania

 

Jeszcze do niedawna w wiązarkach stołowych i ramowych wykorzystywane były niemal wyłącznie taśmy produkowane z polipropylenu. Wynikało to z faktu, że cechowały się one wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, odpornością na rozciąganie, relatywnie niską ceną i powszechną dostępnością. Ich właściwości znacznie ułatwiały pakowanie, zamykanie, zabezpieczanie i stabilizację różnego rodzaju ładunków (zwłaszcza paczek i kartonów).

 

Niestety, masowa produkcja i szerokie stosowanie taśm polipropylenowych posiada pewne „ułomności”. Produkcja taśm polipropylenowych – czyli z tworzywa sztucznego – nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne. Aby ten niekorzystny wpływ zminimalizować – poszukiwano (i nadal się poszukuje) nowych, bardziej proekologicznych rozwiązań. Okazało się, że opracowana przez japońskich technologów taśma papierowa może – w pewnym stopniu – zastąpić dotychczas stosowane w wiązarkach taśmy plastikowe. Co najważniejsze, jej produkcja jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego, a część firm – z uwagi na proekologiczny wizerunek – wybiera wręcz taśmy papierowe zamiast polipropylenowych.

 

Papierowa taśma i jej wyjątkowe właściwości

 

Choć trudno to sobie wyobrazić – taśmy wykonane z papieru mogą częściowo zastąpić ich polipropylenowe pierwowzory. Japońscy inżynierowie z firmy STRAPACK znaleźli bardzo interesującą alternatywę dla taśm polipropylenowych. Stworzona przez nich taśma papierowa jest wytrzymała i w niektórych sytuacjach może zastąpić jej plastikowy odpowiednik. Z powodzeniem można ją napinać i zgrzewać na produkcie. Należy pamiętać, że przynajmniej na razie, ten nowy, ekologiczny produkt może być stosowany jedynie w niektórych modelach wiązarek STRAPACK. Praktycznie bez ograniczeń sprawdza się w wiązarkach stołowych iQ-400. Po lekkim zmodyfikowaniu systemu prowadzenia, napinania i zgrzewania taśmy może być wykorzystywana w maszynie SQ-800, natomiast wiązarka AQ-7 KB to specjalna wersja wiązarki AQ-7, przeznaczona do wiązania taśmą papierową (wizerunek tej maszyny widoczny jest na dole tego wpisu).

 

 

Taśmy papierowe marki STRAPACK aktualnie produkowane są w dwóch grubościach: 0,3 mm oraz 1,0 mm. Taśma o grubości 0,3 mm ma szerokość 15 mm, a 1,0 mm występuje w trzech szerokościach: 9, 12 i 15 mm. Należy podkreślić, że wiązanie taśmą papierową jest równie bezpieczne, jak to, w którym zastosowano tradycyjną, plastikową taśmę.

 

Bądź eko — postaw na nowatorskie, proekologiczne rozwiązania

 

Coraz więcej firm stawia na ekologiczne rozwiązania. Rezygnacja z plastikowych taśm i wiązanie taśmą papierową to proekologiczne działania, które z pewnością zasługują na uznanie i korzystnie wpływają na wizerunek firmy. Takie przedsięwzięcia są konieczne, aby uchronić środowisko naturalne przed degradacją. Warto je wdrażać i tym samym ograniczyć wytwarzanie produktów szkodliwych dla naszej planety.

Sklep