iziroler

Podajniki Iziroler - jaki rodzaj wybrać?

Automatyzacja systemów produkcyjnych, magazynowych i logistycznych wymusza poszukiwanie coraz to nowszych rozwiązań. Specjalistyczne urządzenia magazynowe, takie jak podajniki, ułatwiają i przyspieszają pracę, dzięki czemu zamawiany towar szybciej trafia do odbiorcy końcowego. Czas to niezwykle cenny zasób w pędzącym i niezwykle konkurencyjnym świecie. Przyszły użytkownik urządzeń magazynowych stoi przed dylematem, jaki podajnik wybrać, by był on odpowiedni do transportowania asortymentu i ładunków, którymi dysponuje. Niniejszy artykuł odpowie na pytanie, jakie są podstawowe rodzaje podajników i czym kierować się przy wyborze odpowiedniego sprzętu.

 

Rodzaje podajników

 

Oferowane przez nas podajniki nienapędzane (czyli grawitacyjne) można podzielić na dwie grupy:

  • podajniki z wałkami;
  • podajniki z rolkami (znane również jako podajniki krążkowe).

Każda z tych grup oferuje dodatkowo urządzenia wyposażone w plastikowe lub metalowe nośniki. I choć na pierwszy rzut oka są one podobne do siebie, to jednak każde z nich posiada inne, specyficzne cechy, które determinują przeznaczenie do konkretnego rodzaju asortymentu. Wykorzystanie podajnika przy transporcie towarów:

 

 

Materiał wykonania podajników

 

Wybierając optymalne rozwiązanie do danego magazynu, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę tworzywo, z którego wykonane są nośniki. Rolki i wałki wchodzące w skład podajnika, wykonane są z metalu (stali nierdzewnej) lub z tworzyw sztucznych (czyli plastiku). Podajniki metalowe mają większą wytrzymałość i nośność niż ich plastikowe odpowiedniki.

 

  • PODAJNIKI ROLKOWE PLASTIKOWE

Sprawdzą się w transporcie delikatnego asortymentu. Ich szerokość to 500 mm, a nośność wynosi 70 kg pomiędzy nogami podajnika. Na każdej osi znajduje się 5 krążków, które są wykonane z poliamidu.

 

  • PODAJNIKI ROLKOWE METALOWE

Mają szerokość 500 lub 800 mm, nośność pomiędzy nogami to 80 kg (dla 500 mm szerokości) i 60 kg (dla 800 mm szerokości). Na osiach znajduje się odpowiednio 5 lub 8 krążków, wykonanych ze stali nierdzewnej.

 

  • PODAJNIKI WAŁKOWE PLASTIKOWE

Mają szerokość 500 lub 800 mm, Nośność pomiędzy nogami to od 35 do 70 kg (w zależności od rodzaju). Na każdej osi znajduje się 1, 2 lub 3 wałki, wykonane z poliamidu.

 

  • PODAJNIKI WAŁKOWE METALOWE

Od plastikowych różnią się jedynie wykonaniem, które jest ze stali nierdzewnej, odpornej na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

 

Rozmiar transportowanego ładunku

 

W zależności od tego, jak duże i ciężkie będą przedmioty, transportowane przy użyciu podajnika warto kierować się poniższymi wskazówkami:

 

  • TRANSPORT DUŻYCH PRZEDMIOTÓW

Podajniki rolkowe (krążkowe) sprawdzą się lepiej w przypadku transportu dużych przedmiotów. Małe, ciężkie elementy mogłyby łatwo zaklinować się pomiędzy rolkami, co w praktyce zwiększałoby ryzyko zniszczenia asortymentu lub spowalniałoby pracę.

 

  • TRANSPORT DROBNYCH PRZEDMIOTÓW

Podajniki wałkowe sprawdzą się w trakcie przenoszenia małych elementów. Podajniki Iziroler dzięki konstrukcji nożycowej można dostosować do rozmiaru transportowanego asortymentu w taki sposób, aby odpowiednia odległość pomiędzy wałkami lub rolkami nie powodowała zaklinowywania się przedmiotów.

 

Podajniki Iziroler (https://izipak.pl/type/podajniki-iziroler/) to trwałe i uniwersalne rozwiązanie, które można dopasować do niemal każdego systemu produkcyjnego i transportowego na małą i dużą skalę.

Sklep