Minipack-Torre historia niezwykła

Początki Minipack®-Torre

W 1969, Francesco Torre, inżynier z miasteczka Dalmine, niedaleko Bergamo, założył w swojej piwnicy “CMT – Costruzioni Meccaniche Torre s.r.l.”, obecnie znane jako “Minipack®-Torre S.p.A.”. Początkowo warsztat zajmował się projektowaniem podnośników do maszyn pakujących oraz pieców.

Pierwszym projektem Francesco, który zrewolucjonizował rynek opakowań, była maszyna termokurczliwa. Dzięki nowoczesnej technologii, jak na lata 70-te XX wieku, małym rozmiarom i łatwiejszej obsłudze, maszyna była dostępna dla mniejszych sklepów i producentów.

Przez ponad 50 lat rozwiązania, które oferowała początkowo mała, garażowa firma, zostały dostrzeżone i zdobyły zaufanie klientów na całym świecie. Skutkiem tego było otwarcie swoich biur w takich krajach jak USA, Francja czy Wielka Brytania, pozwalających na zwiększenie współpracy na danych rynkach, rozwinięcie serwisu oraz doradztwa. Innowacja towarzyszy firmie Minipack-Torre od jej początków, czego najlepszym przykładem dzisiaj jest linia automatycznych maszyn z serii PRATIKA.

Początki współpracy

Początki relacji między Minipack®-Torre, a Izipak zaczęły się na targach Interpack w Dusseldorfie w 2014 roku. Początkowo włoski producent nie dostrzegł potencjału rynku w Polsce i dystrybucję opierał na sprzedaży poprzez swoją centralę i przedstawiciela w Czechach.

Spotkanie naszego prezesa z przedstawicielami Minipack®-Torre w 2014 roku zapoczątkowało większe zainteresowanie Włochów co do możliwości rozwoju rynku w Polsce. Oficjalnie nasza firma stała się partnerem handlowym w 2015 roku, a wybór dystrybutora podyktowany był ciągłym rozwojem naszej firmy, dostarczaniem klientom urządzeń i maszyn oraz solidnego serwisu i obsługi posprzedażowej.

Dzisiaj specjaliści z Izipak dostarczają swoim klientom sprawdzone i optymalne rozwiązania wykorzystujące technologię Minipack®-Torre, dzięki czemu włoska marka cieszy się wśród klientów zaufaniem, bezpieczeństwem użytkowania oraz optymalizacją kosztów ich biznesu.

Pożegnanie Francesco Torre

Francesco Torre żył 91 lat, odszedł dnia 19 lutego 2021 roku, pozostawiając po sobie wizję i realizację rozwiązań, które na branżę pakowania miały i mają ogromny wpływ.

Dzisiaj firma Minipack-Torre nadal jest własnością rodziny Torre a odpowiedzialnymi za dalszy rozwój rozwiązań ułatwiających pakowanie są najbliżsi z rodziny Francesco.

Francesco Torre, dziękujemy.

Sklep