Jakie są rodzaje worków sztauerskich?

Tematem dzisiejszego artykułu są worki sztauerskie i omówienie poszczególnych rodzajów, które dostępne są w ofercie naszej firmy: https://izipak.pl/type/worki-sztauerskie-izibeg/. Niezależnie od rodzaju każdy worek ma jednakowe zadanie – zabezpieczać ładunek (a więc palety z towarem) podczas transportu. Stosowane są zarówno w transporcie lądowym, lotniczym, jak i morskim, czy kolejowym. Należy pamiętać, że worek sztauerski to bardzo łatwy, relatywnie tani i przede wszystkim efektywny sposób zabezpieczenia ładunku podczas trudów podróży – niejednokrotnie na drugi koniec świata.

 

Worki papierowe

 

Pierwszym rodzajem, który omówimy są worki sztauerskie papierowe. Te, które oferuje IZIPAK wykonane są z papieru typu KRAFT w wersji jednowarstwowej lub dwuwarstwowej w gramaturze ~90g/m2. Dodatkowo wewnętrzna warstwa (o grubości 100 mikronów) wykonana jest z elastycznego polietylenu, który zapewnia idealną szczelność nawet w przypadku wysokiego ciśnienia w wyniku zmian wysokości nad poziomem morza oraz przy zmieniających się warunkach np. poziomu wilgotności.

Worki sztauerskie są również odporne na uszkodzenia mechaniczne – co jest niezwykle ważne, gdyż uszkodzony worek po utracie powietrza nie chroniłby towaru należycie, a praktycznie wcale. Aby lepiej wykorzystać tę odporność – należy pamiętać, aby aplikować worki pomiędzy w miarę płaskimi powierzchniami, bez wystających (zwłaszcza punktowo) elementów. Pompowanie worków to łatwy i szybki proces – dokładnie omówiony poniżej.

Worki tkane

 

Drugim rodzajem, który możecie Państwo u nas kupić są worki powietrzne tkane. Jeśli chodzi o grubości poszczególnych warstw to wygląda to całkiem podobnie jak w przypadku worków papierowych, poprzednio omawianych. Materiał wewnętrzny o grubości 100 mikronów wykonany jest z polietylenu, zaś zewnętrzną warstwę okala przędza polipropylenowa o gramaturze ~90g/m2.

 

Worki te są również odporne na przeróżne warunki panujące wewnątrz kontenera, ładowni, wagonu, ciężarówki czy naczepy z transportowanym towarem. Worki te można stosować zarówno przy temperaturach minusowych rzędu -25oC , aż do ekstremalnie plusowych – rzędu nawet 65oC.

 

Pompowanie

 

Worki pompuje się w szybki, łatwy i przede wszystkim bezpieczny sposób. Jest kilka rodzajów pistoletów, które napełniają worki sprężonym powietrzem. Możemy wybierać spośród:

 

  • tradycyjnego pistoletu plastikowego – najpowszechniej spotykane i najbardziej popularne oraz najtańsze narzędzie
  • bardziej zaawansowanego pistoletu, wykonanego z metalu – znacznie trwalsze urządzenie, stosowane tam, gdzie pompuje się dużo, często i w trudnych warunkach
  • elektrycznego pistoletu akumulatorowego – to urządzenie daje olbrzymią swobodę, gdyż nie „wiąże” operatora ze sprężarką lub z linią sprężonego powietrza na zakładzie; pozwala na pompowanie w dowolnym miejscu, gdyż ma własne zasilanie.

 

Ciśnienie, które musimy uzyskać to 0.2 bara, worki natomiast zrywają się przy ciśnieniu minimum 0.6 bara (papierowe) lub 0,75 bara (tkane). Co więcej worki są na tyle wytrzymałe i tak skonstruowane, że można stosować je naprawdę wiele razy. Poniższy film pokazuje, jak można je sprawnie wypompować, nie niszcząc worka. Gdy worki nie nadają się już do użycia – można je bezpiecznie recyklingować.

 

 

Podsumowanie

 

  • Jak widać z rodzajów transportu – worki mogą być stosowane w każdym rodzaju przewozu (kontener, ładownia, transport intermodalny) oraz w każdym środowisku (transport lądowy, morski i powietrzny).
  • Niezależnie od wybranego worka są one koniecznym elementem wyposażenia podczas transportu – zwiększającym bezpieczeństwo ładunku oraz spokój spedytora. Dzięki ich obecności niwelujemy uszkodzenia towaru praktycznie do zera.
  • Nawet w przypadku kolizji towar nadal będzie zabezpieczony, porządnie zasztauowany i nie przesunie się. Kilka czy kilkadziesiąt € wydanych na system zabezpieczenia w postaci worków – może nam uratować kilkadziesiąt TYSIĘCY €, bo taka jest często wartość ładunku w kontenerze.
  • Worki są oferowane w różnych rozmiarach – od 900 x 1200 mm do 1200 x 2500 mm. O szczegóły zapytaj naszych handlowców. Z pewnością posiadamy rozmiar, jaki jest Ci potrzebny!
  • Worki mają liczne zalety. Można je stosować wielokrotnie, łatwo się je stosuje, są niezawodną ochroną ładunku, ale najważniejsze  jest to tani sposób na zabezpieczenie drogich towarów!
  • ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE, TESTY I NA ZAKUPY!
Sklep