pakowanie przesyłek kurierskich

Jakie są najpotrzebniejsze materiały do pakowania przesyłek kurierskich?

Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z e-commerce, z pewnością zastanawia się, jakie artykuły będą mu potrzebne, aby zabezpieczyć paczki przed przekazaniem firmie kurierskiej. W zależności od tego, jak bardzo zróżnicowany asortyment będzie oferowany przez Twój sklep internetowy, musisz wybrać najwygodniejszą metodę pakowania, która umożliwi bezpieczny transport przedmiotów wprost do rąk klienta. Gdy mówimy o przesyłkach, pierwszym i oczywistym skojarzeniem są kartonowe pudła różnych wielkości. Jednak wraz z rozwojem handlu internetowego, rynek artykułów pakowych oferuje nam znacznie więcej rozwiązań. Jakie materiały do pakowania przesyłek kurierskich są obecnie najpopularniejsze i najbardziej przydatne?

 

Wybór opakowania – na co zwrócić uwagę?

 

Nic tak nie irytuje klienta czekającego na swoją przesyłkę, jak zniszczona lub uszkodzona paczka. Dlatego zabezpieczając paczki, musisz postawić na dobrej jakości materiały, które są gwarancją, że twój towar dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. Jeśli karton – to koniecznie gruby i wytrzymały, aby nie ulegał deformacjom, czy zgnieceniu podczas ciężkiej podróży w towarzystwie wielu innych przesyłek. Deformacja kartonu może doprowadzić do uszkodzenia zawartości, a tego chcemy uniknąć. Podobnie rzecz ma się w przypadku różnego typu folii pakowych, na przykład folii IZISTRECZ. Wybieraj produkty odporne na zrywanie, mocne i trwałe. Zarówno masa, jak i gabaryty przesyłki mają wpływ na koszty transportu towaru, a koszt wysyłki to czynnik, który ma duży wpływ na podejmowanie decyzji konsumenckich. Różnego rodzaju folie IZISTRECZ cechuje doskonała jakość, duża wytrzymałość na rozdarcia, niewielki ciężar oraz możliwość zabezpieczenia transportowanego przedmiotu, co zwiększa szansę na bezpieczne dostarczenie przesyłki do adresata.

 

Wybrałeś opakowanie? Podpowiadamy co jeszcze będzie Ci potrzebne

 

Do zabezpieczania delikatniejszych artykułów, możesz użyć folii bąbelkowej, ochraniaczy piankowych czy wypełniaczy do paczek, które będą zapobiegać przemieszczaniu się zawartości kartonu w trakcie transportu; dodatkowo będą stanowiły znakomitą amortyzację i bufor dla zawartości. Szeroki wybór taśm pakowych pozwala na dobór odpowiedniej metody zabezpieczania przesyłek – począwszy od taśm samoprzylepnych, które są powszechnie najbardziej znane. Taśma może nie tylko zabezpieczać paczkę, ale być również świetnym nośnikiem reklamy lub komunikatu, na przykład adresu witryny internetowej, logotypu. Może też zawierać ostrzeżenie, np: UWAGA SZKŁO, OSTROŻNIE itp. Do cięższych ładunków rekomendujemy używanie taśm wzmacnianych włóknami szklanymi, które doskonale zabezpieczą dno i górę paczki i nie dopuszczą do nieautoryzowanego otwarcia kartonu. Estetyka opakowania ma znaczenie. Ważnym jest, by zrobić dobre wrażenie na kliencie już w momencie doręczenia paczki. Wybieraj materiały, z którymi pakowanie będzie efektywne i nie będzie generowało wielu odpadów. Lepiej wybrać kleiste taśmy IZITEIP o lepszej jakości, niż kilkakrotnie owijać przesyłkę zwykłą taśmą o niskiej przyczepności. Skróci to czas pakowania, a gotowy ładunek będzie wyglądał schludnie. Będzie się także idealnie wpisywał w aktualne trendy proekologiczne, generując znacznie mniej odpadów i mniejsze koszty jednostkowego zapakowania paczki.

 

Profesjonalne materiały pakowe – komu potrzebne?

 

Oferta materiałów nie jest skierowana wyłącznie do dużych, profesjonalnych firm prowadzących regularną działalność. To również estetyczne i praktyczne rozwiązania dla sprzedawców indywidualnych i prywatnych osób organizujących wyprzedaż szafy lub sprzedaż swojego rękodzieła w sieci na popularnych platformach sprzedażowych jak Allegro, Vinted czy OLX. Estetyczne materiały opakowaniowe mają wpływ na wizerunek sprzedawcy. Możesz prowadzić niewielki butik internetowy, korzystając z popularnych mediów społecznościowych, a następnie wysyłać estetyczne pakunki z wysokiej jakości odzieżą do swoich wiernych klientek. Stale rosnąca sprzedaż wysyłkowa wymaga bycia profesjonalnym i konkurencyjnym w każdej dziedzinie. Dlatego tak ważne jest, by twoje paczki robiły wrażenie już w momencie doręczenia. Z dobrej jakości materiałami, pakowanie przesyłek kurierskich jest dziecinnie proste, efektywne, oszczędne kosztowo i czasowo.

 

W ofercie https://izipak.pl/type/materialy każdy znajdzie coś dla siebie.

Sklep