pakowanie pionowe

Jakie produkty pakujemy pionowo?

Pionowe maszyny pakujące nie bez powodu są dziś wykorzystywane w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Są to szybkie, ekonomiczne rozwiązania, które oszczędzają cenną powierzchnię zakładu. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym użytkownikiem maszyn pakujących, czy też posiadasz już kilka systemów, istnieje prawdopodobieństwo, że jesteś ciekawy, jak one działają. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

 

Pakowanie pionowe — co warto o nim wiedzieć?

 

Konsumenci kupujący produkt w torebce lub woreczku szukają takiego, który ma dobrą strukturę i jest nienaruszony. Jeśli jest dobrej jakości – nabierają do niego przekonania i zaufania do danej marki. Jeśli opakowanie jest uszkodzone lub zgrzew wydaje się częściowo rozerwany, produkt budzi zastrzeżenia i nie zdobywa pełnego zaufania konsumenta. Opakowania wytwarzane przez pakowarki pionowe (najczęściej są to woreczki lub torebki), zyskują na popularności wśród konsumentów ze względu na łatwość użycia i atrakcyjny wygląd. Pakowarki pionowe są używane do pakowania między innymi: wyrobów piekarniczych i cukierniczych, przekąsek, drobnych elementów elektronicznych, technicznych, śrubek, nakrętek i im podobnych.

 

Pakowarki pionowe muszą szczelnie zamykać produkty

 

Dobre zamknięcie w przypadku pionowych opakowań typu „formuj/wypełniaj/zamykaj” zaczyna się od właściwego materiału. Woreczek jest formowany w trakcie pakowania, uzupełniany produktem i zamykany. Zamknięte opakowanie ląduje u stóp maszyny i jest gotowe do ekspozycji na półce sklepowej. Ważne jest szczelne i pewne zamknięcie woreczka, żeby nie dopuścić do jego otwarcia i rozsypania zawartości. Tego typu opakowania są popularne i stale zyskują na popularności w branży: piekarniczej, przekąsek, budowlanej, elektrotechnicznej a nawet medycznej. Jeśli trzeba zapakować artykuły drobne lub niewielkie (śrubki, nakrętki, wkręty) lub pojedyncze, ale długie (bagietki) czy przekąski (precelki) to oferowane przez nas pakowarki pionowe będą optymalnym rozwiązaniem.

 

Pakowarki pionowe — co jest niezbędne?

 

Najważniejszymi cechami, a jednocześnie zaletami naszych pakowarek pionowych są wydajność i powtarzalność cykli pakowania. Duża wydajność zapewnia szybką pracę bez przestojów, natomiast powtarzalność cykli wpływa na trwałe i bezpiecznie zgrzane woreczki, szczelność opakowania, co w dalszej kolejności przekłada się na minimalizowanie strat, do jakich mogłoby dochodzić, gdyby woreczki były nieszczelne.

Jeżeli szukasz dobrej pakowarki, to pakowarka pionowa X-bag EVO (https://izipak.pl/offer/pakowarka-pionowa-x-bag-evo/) z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Sklep