Jak działa owijarka do palet i dlaczego warto ją mieć?

Owijarki do palet to profesjonalne maszyny, które przy użyciu folii stretch znacząco przyspieszają pakowanie i zabezpieczanie ładunków, przeznaczonych do wysyłki/transportu

Na rynku dostępne są zarówno modele manualne, jak i półautomatyczne oraz automatyczne (wszystkie wspomniane typy owijarek znajdziesz tutaj: https://izipak.pl/type/owijarki-do-palet/), dzięki czemu nie ma problemu z dostosowaniem do swoich konkretnych potrzeb i budżetu.

Owijarka do palet doskonale sprawdzi się w każdym zakładzie produkcyjnym lub magazynie, który wysyła na co dzień duże ilości towarów na paletach. Nie da się ukryć, że w przypadku większej ilości ładunków do wysyłki pakowanie ręczne jest po prostu mało efektywne i zajmuje o wiele więcej czasu niż zautomatyzowany proces. Warto, więc pomyśleć o rozwiązaniach, które ułatwią i ułatwią nam codzienną pracę i odciążą z niektórych obowiązków.

 

Jak działa owijarka do palet?

 

Owijarki do palet są maszynami, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie znakomitej rozciągliwości folii stretch, czyli materiału wykorzystywanego w procesie pakowania i zabezpieczenia różnego rodzaju ładunków i towarów na paletach. To z kolei pozwala na uzyskanie o wiele większej oszczędności względem ręcznego pakowania. Przyczyniają się również do wzrostu efektywności i produktywności przedsiębiorstwa, ale także pozwalają na optymalizację kosztów.

Owijarki do palet to urządzenia ergonomiczne i stosunkowo proste w obsłudze. Jednak należy mieć na uwadze, że zasada ich działania różni się w zależności od typu/rodzaju wybranej maszyny. Najprostsze modele, czyli owijarki manualne, przypominają kształt wózka z masztem. Wymagają fizycznej obsługi ze strony pracownika. Z kolei półautomatyczne i automatyczne owijarki, z którymi mamy do czynienia na rynku, występują w różnych wariantach, tj.:

– z wirującym ramieniem, które wykonuje ruch góra/dół, w trakcie procesu pakowania ładunek jest nieruchomy, porusza się jedynie wokół niego wózek z folią – urządzenie sprawdza się w przypadku ciężkich lub niestabilnych ładunków;

– ze stołem obrotowym, czyli specjalną platformą, na której umieszczany jest ładunek przeznaczony do zapakowania – wózek poprzez wykonywanie ruchów pionowych (góra/dół), obraca ładunek w trakcie foliowania;

– pierścieniowe dla najbardziej wymagających zakładów produkcyjnych, które pozwalają na zabezpieczenie nawet najdelikatniejszych ładunków jak porcelana, czy takich o nieregularnych kształtach.

 

Zalety owijarki do palet

 

Owijarki folii stretch posiadają wiele zalet, przemawiających na korzyść ich szerokiego wykorzystywania w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych, magazynach, czy też centrach logistycznych. Do najważniejszych możemy zaliczyć m.in.:

– zwiększenie wydajności i produktywności przedsiębiorstwa,

– powtarzalność pakowania i zabezpieczania towaru na palecie,

– podniesienie standardu jakości pakowania,

– możliwość wypracowania oszczędności finansowych i materiałowych poprzez zużycie mniejszej ilości folii stretch,

– ułatwienie pracy przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników.

Sklep