naprawa maszyny pakującej

Co zrobić w przypadku awarii maszyny pakującej?

W magazynach, centrach logistycznych, czy zakładach produkcyjnych pracownicy często korzystają z pomocy maszyn, które usprawniają im codzienną pracę. Mimo, że jest to sprzęt nowoczesny, zaawansowany technologicznie i coraz bardziej funkcjonalny, wciąż jednak istnieje ryzyko wystąpienia awarii, która może nam utrudnić cały proces logistyczny. Co wówczas należy zrobić?

 

Maszyna pakująca ulega awarii – co zrobić?

 

Jeśli zbagatelizujesz pierwsze symptomy usterki maszyny pakującej, to z biegiem czasu ryzyko poważnej usterki zacznie rosnąć. Co zrobić w takiej sytuacji? Po pierwsze, wyłącz maszynę. Normalnie dokonuje się tego w tradycyjny sposób (za pośrednictwem przełącznika on-off), ale jeśli z jakiejś przyczyny nie ma na to czasu lub możliwości – skorzystaj z awaryjnego wyłącznika bezpieczeństwa (tzw. grzybka). Jest to przycisk, który natychmiast zatrzymuje pracę całej maszyny, dzięki czemu zmniejszy ryzyko dalszych uszkodzeń. Oczywiście należy pamiętać, że awaryjne przyciski bezpieczeństwa instalowane są tylko w dużych maszynach lub liniach pakujących; urządzenia akumulatorowe czy maszyny o niewielkich rozmiarach zazwyczaj „grzybka” nie posiadają. Wówczas po prostu wystarczy wyłączyć urządzenie.

 

Awaryjne wyłączenie maszyny pakującej pozwala ograniczyć uszkodzenia, a co za tym idzie – zmniejszyć koszty ewentualnych napraw oraz strat. Ta opcja zatrzymuje maszynę (i ewentualne urządzenia peryferyjne, np.: podajniki) natychmiast, dzięki czemu potencjalne zagrożenie wkręcenia, wciągnięcia lub zgniecenia jest mocno redukowane.

 

Jak poradzić sobie z awarią maszyny pakującej?

 

Jeśli miała miejsce awaria maszyny do pakowania, to samodzielne usuwanie usterki nie wchodzi w grę. Jeśli maszyna jest na gwarancji, to samodzielna ingerencja może pozbawić użytkownika praw, jakie wynikają z tego tytułu. Dlatego pierwszą (i najważniejszą) rzeczą, którą powinniśmy zrobić po awaryjnym wyłączeniu maszyny, jest odłączenie zasilania i wezwanie profesjonalnego serwisu.

 

Wykwalifikowany serwis maszyn do pakowania może naprawić różne rodzaje urządzeń, w tym:

 

  • wiązarki do palet (automatyczne i półautomatyczne),
  • owijarki poziome i pionowe,
  • zaklejarki, foliarki, pakowarki próżniowe i wiele innych.

 

Serwis IZIPAK to kilku wykwalifikowanych techników, znających maszyny do pakowania „od podszewki”. Wieloletnie doświadczenie, częsty montaż i rozruch oferowanych przez nas maszyn, codzienna konserwacja, czy w końcu interwencja, gdy coś się zepsuje – to wszystko spowodowało przez minione lata, że nasi specjaliści są w stanie naprawić niemal każdą maszynę i urządzenie pakujące. Współpraca z dostawcami owocuje także dostępem do części zamiennych, które oferujemy w cenach producenckich.

 

Jeśli jesteś Klientem IZIPAK i zakupiłeś u nas maszyny możesz zgłosić się do nas z naprawami, jak i przeglądami w ramach gwarancji, jak i również po upływie okresu gwarancyjnego. Jeśli nie jesteś naszym Klientem – to czym prędzej zostań, a zobaczysz, że Twój park maszynowy trafi w odpowiednie ręce, jeśli zajmą się nim nasi fachowcy.

 

Zakres usług serwisowych – co warto wiedzieć?

 

Profesjonalna naprawa maszyn pakujących to tylko jedna z wielu usług, jaką może zrealizować dla Ciebie profesjonalny serwis IZIPAK. Należą do nich również przeglądy techniczne (okresowe, gwarancyjne), montaż urządzeń, sprzedaż części zamiennych wraz z ich instalacją, konsultacje techniczne i doradztwo w zakresie stosowania maszyn do pakowania i odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Koniecznie trzeba dodać, że w określonych przypadkach możemy użyczyć maszyny zastępczej na czas naprawy! Dzięki temu firma będąca użytkownikiem sprzętu pakującego ma do dyspozycji kompleksowe wsparcie techniczne.

 

Jak widać, awaria maszyny pakującej nie musi być dla Twojej firmy wyzwaniem. Wręcz przeciwnie – to szansa nie tylko na naprawę, ale też na profesjonalny serwis sprzętu.

Sklep