Automatyzacja pracy z wiązarką ramową Strapack SQ-800Y

Wiązarka ramowa Strapack SQ-800y to urządzenie przeznaczone głównie do wiązania kartonów. Co ciekawe, sprawdza się ona również do zabezpieczania opakowań chroniących towary o bardzo dużej masie i rozmiarach – a to za sprawą bardzo szerokiej gamy ram, jakie można zamontować do tej maszyny. Jednym z najważniejszych atutów wiązarki jest możliwość włączenia jej w struktury zautomatyzowanej linii pakującej.

 

Zintegrowany element linii pakującej

 

Wiązarka marki Strapack SQ-800Y to urządzenie, dzięki któremu automatyzacja pracy staje się faktem. Maszynę można wpiąć w system podajników, w linię produkcyjną lub pakującą. W ten sposób uzyskuje się przyspieszenie i automatyzację procesu pakowania. W razie potrzeby Kupujący może skorzystać z szeregu dodatkowych rozwiązań integracyjnych, dzięki którym łatwiej będzie dopasować urządzenie do potrzeb danej linii. O tym, jak duży potencjał drzemie w tej maszynie, świadczy m.in. jej wydajność. Maszyna w ciągu minuty może wykonać aż 50 wiązań na kartonach!! Co więcej, urządzenie jest gotowe do pracy już w ciągu zaledwie 25 sekund od jego uruchomienia.

 

Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem linii pakujących

 

Cechą szczególną wiązarki jest jej zwarta budowa. Urządzenie wpięte do linii zajmuje jedynie 76 mm, co ma niebagatelne znaczenie wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni na hali. Na uwagę zasługuje również sama konstrukcja maszyny. Wiązarka ramowa Strapack SQ-800y została zaprojektowana w taki sposób, aby jej agregat wiążący był umieszczony z boku maszyny. Rozwiązanie to pozwala jeszcze efektywniej zarządzać procesem pakowania, a do głowicy wiążącej nie przedostają się żadne zanieczyszczenia lub drobinki taśmy, przez co maszyna jest jeszcze bardziej bezawaryjna. Zastosowanie bezszczotkowego silnika powoduje zmniejszenie zużycia energii aż o 20%.

 

Wygoda obsługi i niezależność od czynników zewnętrznych

 

Na korzyść wiązarki przemawia również jej wszechstronność. Dodatkowo maszyna wyposażona została w zestaw specjalnych czujników, które znacznie ułatwiają pracę. Standardowo wiązarkę wyposażono w układ zatrzymujący proces wiązania w momencie, gdy automatyczna linia wiążąca kartony taśmą polipropylenową jest pusta. Opcjonalnie można doposażyć maszynę w czujnik wykrywający pustą rolkę i alarmujący, gdy taśma się kończy i trzeba założyć nową rolkę na bęben. Inną przydatną opcją jest wyrzucanie końcówki taśmy, aby nie plątała się w prowadnicy.

Wiązarka Strapack SQ-800y to urządzenie, które jest zaprojektowane po to, aby wykorzystać je w roli elementu większej, zautomatyzowanej linii pakującej. Dzięki temu może ona pracować ze swą maksymalną wydajnością.

Sklep